Leczenie kanałowe Płock

Ból zęba pojawia się wtedy, kiedy  proces destrukcji zęba dotyczy szkliwa – najtwardszej kości w ludzkim organizmie oraz zębiny. Zębina posiada drobne kanaliki, którymi przewodzi do miazgi nieprzyjemne doznania tj. ból na zimne, ciepłe czy słodkie. Miazga, to skupisko nerwów i naczyń krwionośnych. Jeżeli proces próchnicowy nie zostanie zatrzymany na etapie szkliwa lub zębiny i dotrze do miazgi, dochodzi do jej stanu zapalnego.Wtedy niezbędne jest leczenie kanałowe. Na szczęście dzięki regularnym kontrolom w gabinecie jesteśmy w stanie temu zapobiec. A jeśli już się zdarzy konieczność leczenia kanałowego, możemy zastosować, na życzenie pacjenta, znieczulenie przed leczeniem kanałowym zęba, 

Do niedawna uważano, że zęby po leczeniu kanałowym są po pewnym czasie skazane na usunięcie, jednak obecnie dzięki rozwojowi technik leczenia kanałowego to stwierdzenie nie jest już aktualne, a co więcej – można jeszcze uratować wiele zębów, które nie zostały prawidłowo wyleczone kanałowo wiele lat temu.

Leczenie kanałowe ze względu na specyfikę anatomiczną kanałów korzeniowych często stwarza poważne problemy dla lekarza. Należy podkreślić fakt, że dobrze wykonane leczenie kanałowe daje możliwość dalszego funkcjonowania zęba jako całości i często uzupełnień protetycznych opartych na tym zębie. Jest to fundament całego dalszego leczenia tak często niedoceniany. Na dobrze wyleczonym kanałowo zębie możemy wykonać koronę, most lub inne uzupełnienie protetyczne, nie obawiając się, że za jakiś czas cała ta praca będzie do wyrzucenia ze względu na źle wykonane wcześniej leczenie endodontyczne.

Leczenie kanałowe polega  na usunięciu miazgi z komory  i kanałów zęba, mechanicznym i chemicznym opracowaniu systemu korzeniowego i w ostatnim etapie – wypełnieniu kanałów specjalnym do tego celu materiałem. Nasz Gabinet  dysponuje endometrem – Raypex 5 , jest to urządzenie służące do elektronicznego, precyzyjnego pomiaru długości kanałów korzeniowych, dzięki temu jesteśmy w stanie przeprowadzić z sukcesem leczenie kanałowe nawet najtrudniejszych przypadków klinicznych.

Aby jeszcze bardziej usprawnić leczenie kanałowe posiadamy  jedno-pilnikowy system endodontycznych narzędzi NiTi  – VDW  RECIPROC.

System ten  pozwala na preparację kanału korzeniowego przy pomocy jednego pilnika. Dzięki ruchowi oscylacyjnemu możliwe jest opracowanie kanałów korzeniowych przy użyciu jednego narzędzia. Ruch oscylacyjny zmniejsza naprężenia powstające w obrębie narzędzia, redukując w ten sposób ryzyko zmęczenia materiału wywołanego przez pociąganie i ściskanie. System RECIPROC to łatwość zastosowania, bezpieczeństwo i oszczędność czasu.