Fotoepilacja

depilacja laserowa i fotodepilacja

Fotodepilacja, depilacja laserowa Płock

E-light (IPL + RF) czyli impulsowe źródło światła które emituje wiązkę promieni świetlnych, rozproszonych i mających zróżnicowaną długość, dzięki temu mogą docierać na różne głębokości skóry oraz działają wielokierunkowo.

Działanie fal radiowych intensyfikuje i uzupełnia działanie IPL. Efektem współdziałania IPL i fal radiowych RF jest głębsza penetracja w warstwy skóry właściwej.Zabieg fotodepilacji laserowej IPL+RF polega na trwałej redukcji owłosienia poprzez naświetlanie włosków promieniami świetlnymi (IPL) z jednoczesnym dogrzaniem fragmentu skóry poddawanego zabiegowi za pomocą fal radiowych RF. Usunięcie owłosienia następuje w efekcie przegrzania mieszków włosowych powodującego ich zniszczenie i zablokowanie procesu formowania się nowych. W rezultacie włoski w ciągu ok. 10 do 20 dni wypadają razem z cebulkami.

Zabiegi wykonujemy przy użyciu urządzenia IPL E-Light posiadającego certyfikaty medyczne Unii Europejskiej (CE)

W zabiegu fotodepilacji laserowej bardzo ważną rolę odgrywa proces wzrostu włosa, gdyż wiązka światła IPL usuwa wyłącznie włos znajdujący się w fazie wzrostu – dlatego w celu uzyskania optymalnego rezultatu zabiegi fotodepilacji metodą IPL+RF należy powtarzać regularnie (średnio co 4-6 tygodni w serii 3-8 zabiegów).

Czy wiesz, że...

W urządzeniu E-Light zminimalizowano odczucia bólowe pacjenta, co jest niezwykle istotne i daje poczucie komfortu podczas zabiegu.

Zabiegi fotoepilacji przy pomocy E-light IPL+RF to najnowocześniejsza metoda trwałej redukcji niechcianego owłosienia.Nie wszystkie włosy rosną równocześnie na danym obszarze ciała- mamy do czynienia z różnymi fazami, musimy więc pamiętać o tym, że usuwanie owłosienia nie może odbyć się jednorazowo.

Fazy wzrostu włosa

A
anagen – faza wzrostu, cebulka jest połączona z macierzą i odżywiana przez naczynia przylegające do mieszka, melanocyty produkują melaninę. Włos osiąga swoją pełną długość, cebulka jest otwarta, a odżywianie odbywa się przez brodawkę (połączoną z krwiobiegiem). Ta faza jest idealna do wykonania zabiegu
K
katagen– faza przejściowa , włos uwalnia się z brodawki i wędruje do góry, melanocyty przestają produkować melaninę. Następuje zatrzymanie procesów rozrodczych zachodzących we włosie.
T
telogen – faza spoczynku , włos martwieje i wypada, pod martwą macierzą rodzi się nowy włosa. Zabieg przeprowadzony w tej fazie jest mało skuteczny.

Do pełnego efektu pozbycia się niechcianych włosów podczas procesu fotoepilacji, zwykle potrzebne jest od 4 do 8 zabiegów.

Podczas zabiegu fotoepilacji światło IPL-a przenika przez skórę i jest absorbowane przez melaninę (barwnik włosa) lub hemoglobinę (barwnik krwi). Pochłonięta przez melaninę lub hemoglobinę energia świetlna jest zamieniana na energię cieplną, która powoduje zniszczenie cebulki włosa i koagulację naczyń krwionośnych odżywiających macierz włosa. Dzięki temu po zabiegu następuje całkowite usunięcie włosa oraz zablokowanie procesów formowania się nowego mieszka włosowego.

Informacje o zabiegu:

Przygotowanie do zabiegu

Zanim zdecydują się Państwo na zabieg, zachęcamy do udziału w bezpłatnych konsultacjach ze specjalistą w naszym gabinecie w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat zabiegu oraz weryfikacji ewentualnych przeciwwskazań.

Przez około miesiąc przed zabiegiem nie należy:
 • opalać się (na słońcu, w solarium, samoopalaczem) – opalona skóra absorbuje zbyt dużą ilość energii świetlnej
 • depilować się woskiem, depilatorem, pęsetą – są to zabiegi, które bardzo osłabiają cebulkę włosa, przez co zabieg IPL+RF nie jest w stanie efektywnie zapobiec ponownemu wzrostowi włosa
 • stosować kremów z witaminą C, retinolem czy kwasami owocowymi
Przez około 2 tygodnie przed zabiegiem nie należy:
 • wykonywać zabiegów złuszczających.
Na tydzień przed zabiegiem nie należy:
 • przyjmować leków i ziół fotouczulających, takich jak: nagietek, skrzyp, bratek, dziurawiec
 • spożywać soków z beta-karotenem
 • stosować kremów samoopalających, rozjaśniających oraz produktów perfumowanych
Dobę przed zabiegiem należy:
 • nie używać kremów z filtrem UV
 • unikać kontaktu z mocno chlorowaną wodą (np. na basenie)
 • ogolić maszynką część ciała, na której ma być przeprowadzony zabieg (zaleca się ogolenie skóry w przedziale do 3 dni przed zabiegiem)
Bezpośrednio przed zabiegiem:
 • należy dokładnie umyć skórę
 • nie należy używać żadnych kremów, balsamów, maści czy oliwek
 • nie wolno pić alkoholu w dniu zabiegu
Po zabiegu:
 • należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi, np. używając kremów z filtrami przez ok. 4 tygodnie po zabiegu
 • należy chronić skórę przed mrozem
 • należy unikać gorących kąpieli i sauny
 • należy unikać picia alkoholu, ostrych przypraw, mocnej herbaty i innych środków rozszerzających naczynka
 • nie wolno zażywać środków fotouczulających, takich jak: dziurawiec, nagietek, bratek, niektóre leki
 • należy stosować odpowiednie produkty do pielęgnacji, które uszczelniają i wzmacniają śródbłonki naczyń włosowatych oraz przyjmować: wit.C, rutynę, wyciąg z kasztanowca

Przeciwwskazania:

ciąża, laktacja
stany przedrakowe i nowotwory złośliwe (3-5 lat przerwy )
świeżo opalona skóra (4 tygodnie przed i po zabiegu)
zażywanie leków światłouczulających – tetracykliny, sulfonamidy, retinoidy, stosowanie kremu z retinolem ( należy przestać używać 1 miesiąc przed zabiegiem), zioła – dziurawiec, nagietek ( należy przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem)
spożywanie alkoholu 24 godziny przed zabiegiem
Gabinet stomatologiczny Płock i kosmetyka