Fotodepilacja, depilacja laserowa Płock
E-light (IPL + RF) czyli impulsowe źródło światła które emituje wiązkę promieni świetlnych, rozproszonych i mających zróżnicowaną długość, dzięki temu mogą docierać na różne głębokości skóry oraz działają wielokierunkowo.
Działanie fal radiowych intensyfikuje i uzupełnia działanie IPL. Efektem współdziałania IPL i fal radiowych RF jest głębsza penetracja w warstwy skóry właściwej.Zabieg fotodepilacji laserowej IPL+RF polega na trwałej redukcji owłosienia poprzez naświetlanie włosków promieniami świetlnymi (IPL) z jednoczesnym dogrzaniem fragmentu skóry poddawanego zabiegowi za pomocą fal radiowych RF. Usunięcie owłosienia następuje w efekcie przegrzania mieszków włosowych powodującego ich zniszczenie i zablokowanie procesu formowania się nowych. W rezultacie włoski w ciągu ok. 10 do 20 dni wypadają razem z cebulkami.
Zabiegi wykonujemy przy użyciu urządzenia IPL E-Light posiadającego certyfikaty medyczne Unii Europejskiej (CE)
W zabiegu fotodepilacji laserowej bardzo ważną rolę odgrywa proces wzrostu włosa, gdyż wiązka światła IPL usuwa wyłącznie włos znajdujący się w fazie wzrostu – dlatego w celu uzyskania optymalnego rezultatu zabiegi fotodepilacji metodą IPL+RF należy powtarzać regularnie (średnio co 4-6 tygodni w serii 3-8 zabiegów).
Czy wiesz, że...
W urządzeniu E-Light zminimalizowano odczucia bólowe pacjenta, co jest niezwykle istotne i daje poczucie komfortu podczas zabiegu.
Zabiegi fotoepilacji przy pomocy E-light IPL+RF to najnowocześniejsza metoda trwałej redukcji niechcianego owłosienia.Nie wszystkie włosy rosną równocześnie na danym obszarze ciała- mamy do czynienia z różnymi fazami, musimy więc pamiętać o tym, że usuwanie owłosienia nie może odbyć się jednorazowo.
Fazy wzrostu włosa
Do pełnego efektu pozbycia się niechcianych włosów podczas procesu fotoepilacji, zwykle potrzebne jest od 4 do 8 zabiegów.
Podczas zabiegu fotoepilacji światło IPL-a przenika przez skórę i jest absorbowane przez melaninę (barwnik włosa) lub hemoglobinę (barwnik krwi). Pochłonięta przez melaninę lub hemoglobinę energia świetlna jest zamieniana na energię cieplną, która powoduje zniszczenie cebulki włosa i koagulację naczyń krwionośnych odżywiających macierz włosa. Dzięki temu po zabiegu następuje całkowite usunięcie włosa oraz zablokowanie procesów formowania się nowego mieszka włosowego.
Informacje o zabiegu:
Zabiegi gabinetu:
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek | 10.00 – 18.00 |
Sobota | 10.00 – 14.00 |
Niedziela i święta | nieczynne |
Kontakt:
- Plac Celebry Papieskiej 1 (Orlen Arena), lokal 9.
- drkacprzak@gmail.com
- 883-012-013
Przygotowanie do zabiegu
Zanim zdecydują się Państwo na zabieg, zachęcamy do udziału w bezpłatnych konsultacjach ze specjalistą w naszym gabinecie w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat zabiegu oraz weryfikacji ewentualnych przeciwwskazań.
- opalać się (na słońcu, w solarium, samoopalaczem) – opalona skóra absorbuje zbyt dużą ilość energii świetlnej
- depilować się woskiem, depilatorem, pęsetą – są to zabiegi, które bardzo osłabiają cebulkę włosa, przez co zabieg IPL+RF nie jest w stanie efektywnie zapobiec ponownemu wzrostowi włosa
- stosować kremów z witaminą C, retinolem czy kwasami owocowymi
- wykonywać zabiegów złuszczających.
- przyjmować leków i ziół fotouczulających, takich jak: nagietek, skrzyp, bratek, dziurawiec
- spożywać soków z beta-karotenem
- stosować kremów samoopalających, rozjaśniających oraz produktów perfumowanych
- nie używać kremów z filtrem UV
- unikać kontaktu z mocno chlorowaną wodą (np. na basenie)
- ogolić maszynką część ciała, na której ma być przeprowadzony zabieg (zaleca się ogolenie skóry w przedziale do 3 dni przed zabiegiem)
- należy dokładnie umyć skórę
- nie należy używać żadnych kremów, balsamów, maści czy oliwek
- nie wolno pić alkoholu w dniu zabiegu
- należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi, np. używając kremów z filtrami przez ok. 4 tygodnie po zabiegu
- należy chronić skórę przed mrozem
- należy unikać gorących kąpieli i sauny
- należy unikać picia alkoholu, ostrych przypraw, mocnej herbaty i innych środków rozszerzających naczynka
- nie wolno zażywać środków fotouczulających, takich jak: dziurawiec, nagietek, bratek, niektóre leki
- należy stosować odpowiednie produkty do pielęgnacji, które uszczelniają i wzmacniają śródbłonki naczyń włosowatych oraz przyjmować: wit.C, rutynę, wyciąg z kasztanowca
Przeciwwskazania:
ciąża, laktacja |
stany przedrakowe i nowotwory złośliwe (3-5 lat przerwy ) |
świeżo opalona skóra (4 tygodnie przed i po zabiegu) |
zażywanie leków światłouczulających – tetracykliny, sulfonamidy, retinoidy, stosowanie kremu z retinolem ( należy przestać używać 1 miesiąc przed zabiegiem), zioła – dziurawiec, nagietek ( należy przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem) |
spożywanie alkoholu 24 godziny przed zabiegiem |