wybielanie zębów, stomatologia estetyczna Płock

W dzisiejszych czasach wygląd jest bardzo ważny. Ładny , biały uśmiech przyciąga nasza uwagę. Jest on widoczny w reklamach telewizyjnych, w gazetach oraz u coraz większej ilości zadowolonych pacjentów.

 Dla tych z Państwa , którzy cenią estetykę oraz trwałość wypełnień zębów, zamiast kompozytowych plomb proponujemy pełnoceramiczne wypełnienia inlay, onlay. 

Gdy rekonstrukcja zęba wymaga więcej niż tylko wypełnienia, proponujemy rozwiązanie w postaci porcelanowych koron.

Aby dokonać rozjaśnienia zębów zachęcamy do wybielania. Korekty koloru i kształtu zębów można dokonać przy użyciu porcelanowych licówek.

Nowoczesna stomatologia daje bogaty wachlarz możliwości odbudowy lub poprawy Państwa uśmiechu. Warto zadbać o to aby zęby dodawały nam blasku, urody oraz zdrowia i służyły przez wiele lat. Pomogą w tym Państwu wizyty kontrolne, zabiegi higienizacyjne i profilaktyka.

W ramach Stomatologii Estetycznej Gabinet DrKacprzak oferuje:     piaskowanie osadu , wybielanie nakładkowe preparatami NiteWhite , wybielanie gabinetowe preparatem Opalescence Boost , licówki pełnoceramiczne , estetyczne wypełnienia kompozytowe , pełnoceramiczne wypełnienia Inley, Onley.

 

Biała dieta po wybielaniu zębów:

Aby efekt wybielania utrzymał się jak najdłużej należy przestrzegać tzw. białej diety. Przez dwie godziny po zabiegu wybielania zębów nie należy jeść i pić niczego poza wodą mineralną. Przez 48 godzin po zabiegu należy unikać pokarmów i napojów barwiących zęby, ponieważ szkliwo zębów w tym okresie jest częściowo odwodnione i szczególnie narażone na ponowne wchłonięcie barwników. Osoby przeprowadzające dwutygodniową kurację domową wybielania zębów systemem nakładkowym, powinny stosować białą dietę przez cały okres wybielania i conajmniej tydzień po wybielaniu . 

Biała dieta polega na spożywaniu niebarwiących pokarmów i napojów. Należy unikać picia kawy, herbaty (również białej i zielonej), czerwonego wina, ciemnych soków (porzeczkowy, żurawinowy, malinowy itp.) coli i innych ciemnych napojów. Unikać trzeba ciemnych sosów, zup oraz warzyw i owoców takich jak buraczki, szpinak, czy jagody. Nie wolno również palić, gdyż dym tytoniowy może w znacznym stopniu przebarwić wybielone zęby. Wskazany jest drób, ryby, białe makarony i pieczywo. Dozwolona jest cafe late, ale najlepiej, by pita była przez słomkę.

W ciągu pierwszych dwóch tygodni po wybielaniu zaleca się również stosowanie łagodnej pasty wybielającej, aby dokładnie usuwać powierzchowne przebarwienia i osady tak, aby nie dopuścić do ich przeniknięcia w głąb zęba, np. pasty BlanX.