Miejscowa lipoliza twarzy i ciała

Beautiful and fit female body in a yellow swimsuit

Lipoliza to metoda modelowania sylwetki , która pozwala miejscowo wyszczuplić ciało . Umożliwia precyzyjne kształtowanie konturów twarzy i sylwetki .

Jak to działa?
Zabieg polega na podaniu za pomocą injekcji , czyli wstrzyknięć , substancji , które rozpuszczają komórki tłuszczowe . Jest to nowoczesna metoda pozwalająca na bezoperacyjną redukcję tkanki tłuszczowej . 
Na jakich obszarach zabieg może być stosowany ?

Metoda najlepiej sprawdza się na niewielkich obszarach , takich jak : podbródek , ramiona , kolana . Na większych obszarach – jak biodra , uda , pośladki , brzuch , talia, lepsze rezultaty osiąga się  przy pomocy lipolizy wspomaganej liporadiologią . 

Zabiegowi może poddać się każda osoba chcąca skutecznie pozbyć się miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej . Metoda jest szczególnie polecana tym, którzy mają niewielką nadwagę  i chcą usunąć depozyty tłuszczu z wybranych miejsc , które trudno usunąć innymi metodami . 

Pierwsze efekty można zauważyć zaraz po zabiegu , a pełen  rezultat staje się widoczny w ciągu kilku tygodni.

Jak wygląda zabieg ?
Zabieg rozpoczyna się od znieczulenia obszaru poddawanego zabiegowi , kremem Emla. Następnie lekarz wykonuje injekcje – wstrzyknięcia , które wywołują pękanie adipocytów – komórek tłuszczowych , tłuszcz w postaci hylomikronów dostaje się do krwi i jest metabolizowany. Proces ten rozpoczyna się od razu po zabiegu i trwa przez kolejne tygodnie. 
Ile trwa zabieg ?
Zabieg lipolizy jest krótki , trwa od kilkunastu minut do pół godziny   . 
Czy zabieg jest bolesny ?
Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i jest bezbolesny . 
Objawy niepożądane zabiegu :
do 3 dni po zabiegu może utrzymywać się obrzęk, bolesność, zaczerwienienie.

 

 

Przeciwskazania:
  • alergia
  • ciąża i karmienie piersią
  • niewyrównana cukrzyca
  • stany zapalne i ropne na skórze
  • opryszczka
  • choroba nowotworowa
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych