Mezoterapia igłowa

Zabieg, który powinien przeprowadzać tylko lekarz. Jest to metoda wykorzystywana w medycynie od lat . Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych bezpośrednio do skóry właściwej za pomocą specjalnej igły do mezoterapii.

Mezoterapię stosuje się np. w celu rewitalizacji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Stosuje się ja również w celu zahamowania wypadania włosów i próby sprowokowania ich odrostu. Efekty kumulują się i po kilku zabiegach skóra nabiera blasku, staje się gładsza, bardziej jędrna, a jej struktura ulega poprawie.

 

Zabieg mezoterapii można wykonywać miejscowo np. tylko na okolicę oczu lub kompleksowo na całą twarz, szyję, dekolt lub dłonie.

Zasadniczymi obszarami zastosowań mezoterapii są:

Najczęściej stosowanymi w mezoterapii substancjami są kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy, koenzymy i różne substancje działające na tkankę tłuszczową. Dobór substancji do zabiegu zależy od celu jakiemu ma służyć zabieg- inne substancje są wykorzystywane w celu odmłodzenia skóry, inne w profilaktyce łysienia, jeszcze inne w zwalczaniu cellulitu.

Zaletą mezoterapii igłowej jest dostarczenie składników bezpośrednio w skórę, dzięki czemu wykazują 100% swojej przewidzianej aktywności.Kwas hialuronowy wiąże  wodę- dzięki czemu skóra jest optymalnie nawilżona ,  zwiększa produkcję kolagenu, witaminy- odżywiają skórę i hamują działanie wolnych rodników. Dzięki lepszemu unaczynieniu skóra jest lepiej natleniona , jaśniejsza , zdrowsza.

 

Poza działaniem preparatów istotne znaczenie ma także samo nakłucie skóry ( wykonuje się ich od kilkudziesięciu do kilkuset ) z uwagi na :

♦  poprawę metabolizmu komórek skóry 

♦  stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny 

♦  poprawę mikrokrążenia

♦  stymulację regeneracji skóry

♦  hamowanie tworzenia wolnych rodników 

  prawidłowe odżywianie skóry

 

CZY ZABIEG JEST BOLESNY ?
Iniekcje wykonywane są bardzo cienką igłą co 0,5 – 1,5 cm . Po zabiegu powstaja ślady na skórze w postaci punkcików . Czas trwania śladów zależy od rodzaju użytego preparatu – od 6 – 72 godzin.
Te wszystkie aspekty  stanowią przewagę mezoterapii iniekcyjnej nad mezoterapia bezigłową.