Lifting wolumetryczny

Kwas hialuronowy

Home Gabinet medycyny estetycznej Kwas hialuronowy – lifting wolumetryczny

Kwas hialuronowy

lifting wolumetryczny

Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w naskórku, dlatego też jest jednym z najbardziej wartościowych składników nawilżających, a w dermatologii estetycznej stosowany jako preparat do zabiegów odmładzających skórę.

Medycyna estetyczna skupia się na poszukiwaniu coraz to nowszych i bezpieczniejszych rozwiązań w zakresie odmładzania, które nie wymagają interwencji chirurgicznej przy użyciu skalpela. Kwas hialuronowy naturalnie występuje w skórze i jest odpowiedzialny za jej nawilżenie. Jest substancją zdolną do wiązania ogromnej ilości wody. Dzięki tej charakterystyce zapewnia on utrzymywanie odpowiedniej i naturalnej wilgotności skóry. W odpowiednich stężeniach powoduje odtwarzanie optymalnego środowiska fizjologicznego, sprzyjając mnożeniu się i migracji fibroblastów oraz wtórnej syntezie kolagenu i innych składników matrycy pozakomórkowej. Działa także jako zmiatacz wolnych rodników. Niestety z czasem poziom kwasu hialuronowego w skórze obniża się, przez co traci ona elastyczność i w skórze pojawiają się zmarszczki.

Stosowane aktualnie techniki uczyniły ogromny postęp, co sprawia, że pacjenci oczekujący niegdyś na plastyczny zabieg chirurgiczny mogą dziś zadowolić się łagodniejszymi, mało inwazyjnymi metodami, uzyskując podobny efekt.

Zalety kwasu hialuronowego:

  • jest otrzymywany poprzez biosyntezę, co znacznie zmniejsza ryzyko powstania alergii, nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej
  • nie wymaga przeprowadzania żadnych testów wstępnych
  • cząsteczka tego kwasu jest wysoce biokompatybilna
  • jest w pełni wchłaniany
  • ego cząsteczki nie są wykrywane jako ciało obce, produkt fizjologiczny, bezpieczny
Gabinet stomatologiczny Płock i kosmetyka