Fotoodmładzanie

 

Senior woman closeup.

Przełomowe osiągnięcie w kosmetologii i medycynie estetycznej. Jest to zabieg polegający na odmłodzeniu skóry przy pomocy światła (fotoodmładzanie).

To połączenie działania na oba typy barwnika – skóry i krwi, czyli wyrównanie koloru, eliminacja plam i naczynek, a jednocześnie poprawa jej faktury: zagęszczenie, minimalizowanie porów, napinanie- dzięki temu zmarszczki  ulegają wygładzeniu, wyraźnie zmniejszają się rozszerzone pory. Po fotoodmładzaniu skóra staje się gładka i naprężona. Zabieg redukuje plamy barwnikowe, piegi, jest skuteczny w przypadku osób cierpiących na trądzik różowaty.

 

Zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga przygotowań.

Nie mogą korzystać z niego osoby z opaloną skórą i przyjmujące leki zwiększające wrażliwość skóry na światło. Przeciwwskazaniem jest też ciąża, karmienie piersią,  cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi, schorzenia endokrynologiczne, bielactwo, łuszczyca. 24 godziny przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu, stosowanie kremu z retinolem (należy przestać używać 1 miesiąc przed zabiegiem), leki swiatlouczulające (retinoidy), zioła- dziurawiec, nagietek (należy przestać zażywać 2-3 tygodnie przed zabiegiem.

 

 

WSKAZANIA DO ZABIEGU FOTOODMŁADZANIA:
  1. Łagodne zmiany naczyniowe: teleangiektazje, trądzik różowaty, rumień.
  2. Zaburzenia pigmentacji skóry: posłoneczne zmiany pigmentowe, piegi.
  3. Zmiany strukturalne skórne i naskórkowe: zmarszczki- niezbyt głębokie, zmiany sprężystości skóry, rozszerzone pory.

Leczenie składa się z serii 5 zabiegów, wykonywanych co 3-4 tygodnie. Efekty zauważalne są już po drugim zabiegu , kiedy zaczyna się proces poprawiania syntezy kolagenu. Zabieg można wykonywać na twarzy , w obrębie szyi , dekoltu , rąk.

Efekty zabiegu:
  1. Widoczne napięcie i pojędrnienie skóry
  2. Ujednolicenie kolorytu twarzy i dekoltu
  3. Zlikwidowanie powstawania nowych zmian barwnikowych poprzez ujednolicenie wydzielania melaniny
  4. Pozamykanie i obkurczenie zmian naczyniowych
  5. Zwiększenie aktywności fibroblastów , uaktywnienie syntezy kolagenu i elastyny
  6. Obkurczenie widocznych rozszerzonych gruczołów

Fotoodmładzanie nie tylko poprawia wygląd skóry, ale także ją leczy!!!