Fotodepilacja

Focus woman shaving legs in bathroomE-light (IPL + RF) czyli impulsowe źródło światła które emituje wiązkę promieni świetlnych, rozproszonych i mających zróżnicowaną długość, dzięki temu mogą docierać na różne głębokości skóry oraz działają wielokierunkowo.

Działanie fal radiowych intensyfikuje i uzupełnia działanie IPL. Efektem współdziałania IPL i fal radiowych RF jest głębsza penetracja w warstwy skóry właściwej.Zabieg fotodepilacji laserowej IPL+RF polega na trwałej redukcji  owłosienia poprzez naświetlanie włosków promieniami świetlnymi (IPL) z jednoczesnym dogrzaniem fragmentu skóry poddawanego zabiegowi za pomocą fal radiowych RF. Usunięcie owłosienia następuje w efekcie przegrzania mieszków włosowych powodującego ich zniszczenie i zablokowanie procesu formowania się nowych. W rezultacie włoski w ciągu ok. 10 do 20 dni wypadają razem z cebulkami.

 

Zabiegi wykonujemy przy użyciu urządzenia IPL E-Light posiadającego certyfikaty medyczne Unii Europejskiej (CE)

W zabiegu fotodepilacji laserowej bardzo ważną rolę odgrywa  proces wzrostu włosa, gdyż wiązka światła IPL usuwa wyłącznie włos znajdujący się w fazie wzrostu – dlatego w celu uzyskania optymalnego rezultatu zabiegi fotodepilacji metodą IPL+RF należy powtarzać regularnie (średnio co 4-6 tygodni w serii 3-8 zabiegów).

W urządzeniu E-Light zminimalizowano odczucia bólowe pacjenta, co jest niezwykle istotne i daje poczucie komfortu podczas zabiegu.

Zabiegi fotoepilacji przy pomocy E-light IPL+RF to najnowocześniejsza metoda trwałej redukcji niechcianego owłosienia.Nie wszystkie włosy rosną równocześnie na danym obszarze ciała- mamy do czynienia z różnymi fazami, musimy więc pamiętać o tym, że usuwanie owłosienia nie może odbyć się jednorazowo.

FAZY WZROSTU WŁOSA:
 • anagen – faza wzrostu, cebulka jest połączona z macierzą i odżywiana przez naczynia przylegające do mieszka, melanocyty produkują melaninę. Włos osiąga swoją pełną długość, cebulka jest otwarta, a odżywianie odbywa się przez brodawkę (połączoną z krwiobiegiem). Ta faza jest idealna do wykonania zabiegu.
 • katagenfaza przejściowa włos uwalnia się z brodawki i wędruje do góry, melanocyty przestają produkować melaninę. Następuje zatrzymanie procesów rozrodczych zachodzących we włosie.
 • telogenfaza spoczynku , włos martwieje  i wypada, pod martwą macierzą rodzi się nowy włosa. Zabieg przeprowadzony w tej fazie jest mało skuteczny.
Legs laser hair removal

 

Do pełnego efektu pozbycia się niechcianych włosów podczas procesu fotoepilacji, zwykle potrzebne jest od 4 do 8 zabiegów.

Podczas zabiegu fotoepilacji światło IPL-a przenika przez skórę i jest absorbowane przez melaninę (barwnik włosa) lub hemoglobinę (barwnik krwi). Pochłonięta przez melaninę lub hemoglobinę energia świetlna jest zamieniana na energię cieplną, która powoduje zniszczenie cebulki włosa i koagulację naczyń krwionośnych odżywiających macierz włosa. Dzięki temu po zabiegu następuje całkowite usunięcie włosa oraz zablokowanie procesów formowania się nowego mieszka włosowego.

Przygotowanie do zabiegu

Zanim zdecydują się Państwo na zabieg, zachęcamy do udziału w bezpłatnych konsultacjach ze specjalistą w naszym gabinecie w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat zabiegu oraz weryfikacji ewentualnych przeciwwskazań.

 

 

1
Przez ok. miesiąc przed zabiegiem nie należy:
 • opalać się (na słońcu, w solarium, samoopalaczem) – opalona skóra absorbuje zbyt dużą ilość energii świetlnej;
 • depilować się woskiem, depilatorem, pęsetą – są to zabiegi, które bardzo osłabiają cebulkę włosa, przez co zabieg IPL+RF nie jest w stanie efektywnie zapobiec ponownemu wzrostowi włosa;
 • stosować kremów z witaminą C, retinolem czy kwasami owocowymi.
2
Przez ok. 2 tyg. przed zabiegiem nie należy:
 • wykonywać zabiegów złuszczających.

3
Na tydzień przed zabiegiem nie należy:
 • przyjmować leków i ziół fotouczulających, takich jak: nagietek, skrzyp, bratek, dziurawiec;
 • spożywać soków z beta-karotenem;
 • stosować kremów samoopalających, rozjaśniających oraz produktów perfumowanych.
4
Dobę przed zabiegiem należy:
 • nie używać kremów z filtrem UV;
 • unikać kontaktu z mocno chlorowaną wodą (np. na basenie);
 • ogolić maszynką część ciała, na której ma być przeprowadzony zabieg (zaleca się ogolenie skóry w przedziale do 3 dni przed zabiegiem).
5
Bezpośrednio przed zabiegiem:
 • należy dokładnie umyć skórę;
 • nie należy używać żadnych kremów, balsamów, maści czy oliwek;
 • nie wolno pić alkoholu w dniu zabiegu.
6
Po zabiegu :
 • należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi, np. używając kremów z filtrami przez ok. 4 tygodnie po zabiegu;
 • należy chronić skórę przed mrozem;
 • należy unikać gorących kąpieli i sauny;
 • należy unikać picia alkoholu, ostrych przypraw, mocnej herbaty i innych środków rozszerzających naczynka;
 • nie wolno zażywać środków fotouczulających, takich jak: dziurawiec, nagietek, bratek, niektóre leki;
 • należy stosować odpowiednie produkty do pielęgnacji, które uszczelniają i wzmacniają śródbłonki naczyń włosowatych oraz przyjmować: wit.C, rutynę, wyciąg z kasztanowca.
PRZECIWSKAZANIA:

ciąża, karmienie piersią, cukrzyca, stany przedrakowe i nowotwory złośliwe (3-5 lat przerwy ), świeżo opalona skóra ( 4 tygodnie przed i po zabiegu ),zażywanie leków światłouczulających – tetracykliny, sulfonamidy, retinoidy, stosowanie kremu z retinolem ( należy przestać używać 1 miesiąc przed zabiegiem), zioła – dziurawiec, nagietek ( należy przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem), spożywanie alkoholu 24 godziny przed zabiegiem.