Ellanse - Polikaprolakton

Home Gabinet medycyny estetycznej Ellanse – Polikaprolakton

Ellanse

Polikaprolakton

Ellanse to wypełniacz stymulujący wytwarzanie kolagenu typu pierwszego, który prawdziwie walczy z przyczynami leżącymi u podstaw procesów starzenia w obszarze twarzy i dłoni, w rezultacie w sposób stopniowy i długotrwały zapewnia naturalny młody wygląd.

Preparaty Ellansé™ tworzą nową erę innowacyjnych implantów do wstrzykiwania, łączących bezpieczeństwo, możliwość doboru czasu trwania efektu zabiegowego, jak również stabilność jego utrzymywania. Charakteryzuje się okresem działania, który zapewnia jeden z najdłuższych czasów utrzymywania się efektu zabiegu.

Ellanse to 2 zabiegi w jednym, polegające na natychmiastowej korekcie zmarszczek i fałdów, oraz stymulacji własnego kolagenu dla osiągnięcia długotrwałych i naturalnych efektów zabiegowych.

ELLANSE to doskonały zabieg zarówno dla kobiet i mężczyzn bez względu na wiek.

Podstawową substancją czynną preparatu Ellanse jest polikaprolakton. W preparacie Ellanse jest on obecny pod postacią mikrosfer o idealnie gładkiej powierzchni. Są one równomiernie rozmieszczone i zawieszone w specjalnym żelowym nośniku. Bazuje on na roztworze wodnym karboksymetylocelulozy.

Wyróżnia się kilka preparatów w grupie Ellanse, które różnią się długością początkowego łańcucha polimerowego, czego rezultatem jest zróżnicowany okres utrzymywania się efektu zabiegu. Wyróżnia się cztery podstawowe preparaty: Ellanse S (efekt utrzymuje się przez około 12 miesięcy). Ellanse M (efekt utrzymuje się przez około 18 miesięcy). Ellanse L (efekt utrzymuje się przez około 24 miesiące), oraz Ellanse E (efekt utrzymuje się przez co najmniej 36 miesięcy).

Wskazania:

 • redukcja zmarszczek i fałdów skórnych
 • Modelowanie twarzy
 • Redukcja bruzd nosowo-wargowych
 • Redukcja linii marionetek
 • Ogólna poprawa jakości skóry, zarówno w obrębie twarzy, szyi i grzbietów dłoni

Przeciwwskazania:

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Niewyrównana cukrzyca
 • Choroby układu sercowo-naczyniowego – niewydolność krążenia, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze
 • Aktywna choroba nowotworowa
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Aktywne stany zapalne

Przed rozpoczęciem zabiegu przeprowadzamy konsultację lekarską mającą na celu określenie wskazań i ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Podczas konsultacji dobieramy również odpowiedni dla pacjenta preparat.
Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga żadnego znieczulenia. Jednakże u pacjentów o niskim progu wrażliwości na ból stosujemy miejscowe znieczulenie. Lekarz wprowadza preparat Ellanse na odpowiednią głębokość w skórę przy pomocy specjalnych cienkich kaniul. Następnie wykonujemy delikatny masaż okolicy poddanej zabiegowi, co ma na celu odpowiednie rozmieszczenie preparatu w tkankach. Czas przeprowadzenia procedury wynosi około 15-30 minut a efekt utrzymuje się długotrwale i zależy od preparatu, który został zastosowany.
Zabieg z wykorzystaniem preparatów Ellanse charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Nie wymaga wcześniejszego przygotowania ani okresu rekonwalescencji. Praktycznie od razu po jego przeprowadzeniu można wracać do codziennej aktywności. Jedynymi ewentualnymi obserwowanymi efektami ubocznymi jest wystąpienie miejscowych zaczerwienień i obrzęków, które wycofują się samoistnie po upływie kilku dni.

Po zabiegu:

Zaleca się, aby unikać gorących kąpieli i intensywnych ćwiczeń przez 24 godziny oraz ekspozycji na słońce i promienie UV przez tydzień po zabiegu.

Może wystąpić lokalne zaczerwienienie, obrzęk bądź siniak.

Gabinet stomatologiczny Płock i kosmetyka